Wyszukaj

Rozmiar:

Marka:

Kategoria:

Szukane słowo:

Twój rozmiar

Obwód pod biustem (zmierz ciasno na wydechu)  cm
Obwód w biuście (zmierz luźno w miękkim staniku lub bez)  cm

O nas

Salon stacjonarny Noszę Biustonosze znajduje się w Biłgoraju przy ulicy Kościuszki 30.

Miasteczko jest niepowtarzalne ze względu na specyficzną atmosferę, która w nim panuje. Wielu ludzi (w tym i ja przed niespełna 10 laty) przyjechało tu na chwilę i zostało na całe życie.

Biłgoraj i jego przedwojenna rzeczywistość zostały rozsławione na cały świat przez Isaaca Bashevisa Singera, polskiego noblistę. 

Dziś wraca do niego często, bo tu się urodził, Janusz Palikot, który jest najbardziej ekscentryczną i malowniczą postacią na firmamencie polskiego życia społeczno - politycznego.

Stąd pochodzi także sławetny pieróg biłgorajski, opisywany i wspominany (często ze łzą w oku) przez szereg pokoleń biłgorajskich emigrantów za Wielką Wodą.Dziś jednak ton życia w Biłgoraju nadają nie mężczyźni, a kobiety.

To one zajmują kierownicze stanowiska w tutejszych firmach i urzędach, organizują życie kulturalne, biorą większościowy udział we wszelkiego typu lokalnych inicjatywach. Szereg świetnie prosperujących firm należy także do nich.

Być może sytuacja ta ma swoje korzenie w przeszłości, kiedy to Biłgoraj znany był szeroko jako sitarskie zagłębie.

Całe rodziny parały się w tej okolicy  produkcją sit. Na początku ciepłej wiosny głowy rodzin - ojcowie
i dziadowie, wziąwszy sobie do pomocy co bardziej obrotnych młodych chłopców - wyruszali w daleki świat, by sprzedając słynne biłgorajskie przetaki - zarobić na utrzymanie najbliższych (http://www.bck.lbl.pl/zalosne_2007.php).

Sito - przetak stanowi dziś w Biłgoraju symbol. Obdarowuje się nim podróżników, turystów, przyjaciół, którzy przybywają tu z całego świata. Przez wieki wiązały się z nim same pozytywy, więc dziś wzbudza też dobre emocje:)

Uznałam, że to właśnie biłgorajski przetak będzie stanowić w noszebiustonosze.pl niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju ekspozytor. Nie dziwcie się więc jego obecności na zdjęciach. Chcę w ten sposób podkreslić, że tu jest moje miejsce, a jednocześnie zachęcić do odwiedzin Biłgoraja. No i oczywiście noszebiustonosze.pl.  


Ale ad rem.

Przez ten okres, kiedy mężczyzn  nie było w domu (często trwało to nawet kilka miesięcy)
-kobiety musiały radzić sobie same z prozą życia. W Lubelskiem do dziś jest w użyciu powiedzenie "opuszczona jak Biłgorajka"...

Zjawisko tej kobiecej zaradności było na tyle powszechne i długotrwałe, że miało istotny wpływ na odmienną niż w innych regionach kraju, pozycję biłgorajskich kobiet w rodzinie i w społeczeństwie.

Mężczyźni po swoim powrocie (który zwyczajowo przybrał nazwę RADOSNE   http://www.kresy2000.pl/sprawozdanie_radosne.htm) musieli zacząć się liczyć z wyemancypowanymi żonami, córkami, sąsiadkami.

I tak już zostało :)


Noszebiustonosze.pl dedykuję wszystkim biłgorajskim, fantastycznym kobietom, które miałam okazję w poznać w ciągu ostatnich kilku lat (mam nadzieję, że TERAZ poznam jeszcze więcej) .


Chcę,  by ta strona przyczyniła się do tego, by nie tylko kobiety w innych miastach, ale też większość Biłgorajanek chodziła w dobrze dobranych stanikach i zapomniała o podjeżdżających obwodach i przymałych miseczkach. Mam nadzieję, że zgrabniejsza sylwetka, smuklejsza talia, perfekcyjne  dopasowanie, a co za tym idzie - zdecydowanie większa samoakceptacja i pozytywne nastawienie do świata to wystarczające argumenty na to, by ZMIENIĆ ROZMIAR NA PRAWIDŁOWY.

 


 

SPOTKANIA BRAFITTINGU

- w miarę wolnego czasu organizuję co jakiś czas warsztaty dopasowania stanika. Informacje o takim wydarzeniu zawsze znajdziesz w zakładce "AKTUALNOŚCI".

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie lub chcesz, by kobiety z Twojego otoczenia poszerzyły swoją wiedzę o  zasady brafittingu? Chętnie wezmę udział w takim evencie. Skontaktuj się ze mną telefonicznie (kom. 792760777) ustalimy szczegóły takiego spotkania :)

 

Moje codzienne zmagania i doświadczenia w bra - bizie opisuję na blogu http://www.noszebiustonosze.blox.pl/ .

 

Wątek sklepu noszebiustonosze.pl znajduje się także na Lobby Biuściastych 

 

oraz na Lobby Małobiuściastych 

 

Polecają nas:

 

polska baza stron   kosmetyka, uroda, zdrowie               Polski Katalog Firm

Opinie sklepu Noszebiustonosze.pl        katalog sklepów: internetowe-sklepy.pl   Katalog sklepów Dedo Sklepy internetowe                  

      sklepy internetowe                        katalog sklepów

katalog firm     Katalog stron                      Katalog Dobrych Stron DI

 

Noszebiustonosze.pl - sklep internetowy z bielizną         noszebiustonosze - sklep internetowy 

Noszebiustonosze.pl w katalogu Gwiazdor     taktanio.pl - świat wyprzedaży i promocji   katalog sklepów     Katalog Firm

                          kobiecyporadnik.pl


katalog stron     Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!   Katalog Stron - WEBSITESWe-Dwoje.pl